ارزیابی آنلاین رایگان
مهاجرت به کانادا

نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان مهاجرت

مهاجرت به کانادا

افراد متخصص و حرفه ای کسانی هستند که تحصیلات و تجربه کاری به آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند در هر کشوری که دوست دارند کار پیدا کرده و اقامت دائم دریافت کنند در کشورهای توسعه یافته ای همچون کانادا ، هرساله تعداد زیادی بازنشسته می شوند بنابراین نیاز به نیروی متخصص در این کشور رو به افزایش است .

در کانادا یک دنیای کاری کاملا متفاوت و جدیدی پیش روی متخصصین و افراد ماهر قرار دارد . کانادا سرزمین فرصت های طلایی است. کشور درختان زیبای افرا ، محل زندگی فرهنگ های گوناگون از سراسر جهان می باشد .کشور کانادا بخاطر تنوع فرهنگی و زیست محیطی مشهور و شناخته شده است . کشور کانادا مرکز صلح جهان است .

کانادا از لحاظ اقتصادی یکی از کشورهای پر رونق در جهان است و به علت مشاغل درحال توسعه مقصد متخصصین و افراد ماهر میباشد .

کشور کانادا از جوانان با انگیزه و تحصیل کرده حمایت می کند تا آنها در آینده به رشد اقتصادی کشور کمک کنند .

داشتن اقتصادی مبتنی بر دانش باعث شده که این کشور به دنبال متخصصین اماده بکار باشد تا نیازهای آنها را برآورده کرده و با بازارهای کاری درحال تغییر ، به سرعت منطبق شوند .

ویزای متخصصین کانادا ، پاداش نیروهای متخصص و ماهری است که در کشور کانادا زندگی می کنند .

سیستم اکسپرس اینتری

خبرهای خوب از راه رسید و از 19 نوامبر سال جاری شاهد تحولی در سیستم اکسپرس انتری خواهیم بود. دولت کانادا بر آن است که تعداد بسیار بیشتری از متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی سیستم ورود سریع حضور دارند برای اقدام در یکی از سه برنامه زیر پوشش سیستم ورود سریع دعوت کند.

توجه کنید که هیچ تغییری در شکل امتیاز بندی سه برنامه زیر پوشش ایجاد نشده است و متقاضیان باید همچنان در یکی از این سه برنامه شامل نیروی متخصص فدرال فنی و حرفه ای فدرال و تجربه کانادایی واجد شرایط باشند.این تذکررا از این جهت میدهم که در برخی سایت ها با هیجان صحبت از تغییر در سیستم امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص فدرال شده است که درست نیست.سیستم ورود سریع یا همان اکسپرس انتری برنامه مهاجرتی نیست و تنها سیستمی است برای ورود پرونده به یکی از سه برنامه مورد اشاره.

تغییراتی که در سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری موسوم به Comprehensive Ranking System اتفاق می افتد به قرار زیر است :

پیش از این هر کس در هر شغلی پیشنهاد شغل میگرفت 600 امتیاز به امتیازاتش اضافه میشد ولی در تغییرات پیش رو وزن آن بسیار کم شده است. برای شش عنوان شغلی مدیریتی 200 امتیاز و برای بقیه تنها 50 امتیاز به ارمغان می آورد. این شش عنوان عبارتند از :

Legislators(0011)-Senior Government managers and officials(0012) –

Senior managers in finance(0013)-Senior managers in health(0014) –

Senior managers in trade(0015)-senior managers in construction(0016) –

به این ترتیب موجی که در بازار مهاجرت برای دریافت پیشنهادات شغلی صوری انجام شده بود و افراد به امید دریافت آن هزاران دلار پرداخت میکردند و پیش از این در مورد آن هشدار داده بودیم فروکش میکند.

دریافت Lmia برای دریافت امتیاز پیشنهاد شغل الزامی نیست بنابراین به صرف داشتن پیشنهاد شغل از کارفرما میتوان 50 امتیاز را دریافت کرد.البته باید این پیشنهاد مورد قبول افسر پرونده قرار بگیرد و واقعی باشد.

تحصیل در کانادا نیز موجب دریافت امتیاز در سیستم جدید ورود سریع است.اگر یک دوره یک ساله و یا دو ساله بالاتر از دیپلم گذرانده اید 15 امتیاز و اگر برنامه 3 ساله بوده یا فوق لیسانس یا دکتری بوده و یا یکی از برنامه های فنی و حرفه ای تعریف شده که منجر به دریافت مجوز کار فنی از استان میشود باشد 30 امتیاز دریافت میکنید.البته شرط آن است که دست کم دوره 8 ماه طول کشیده باشد و دست کم متقاضی 8 ماه در خاک کانادا بوده باشد. (این برای کسانی است که در یک موسسه کانادایی ثبت نام میکنند ولی حضور فیزیکی در کانادا ندارند و آنلاین تحصیل میکنند). پیش از این هیچ امتیازی برای تحصیل در کانادا دیده نشده بود و این عیب بزرگی برای این سیستم بود.

تغییر جدید به زمانی برمیگردد که فرد دعوت نامه گرفته است و باید درخواست خود را ثبت کند این زمان یک ماه اضافه شده و به 90 روز رسیده است.

سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا ( CIC ) سیستم اکسپرس اینتری را برای اقامت دائم متقاضیان ارائه می دهد و متقاضیان واجد شرایط از سراسر جهان با برنامه های نیروی متخصص فدرال ، تجربه کانادایی ، برنامه های فنی و حرفه ای فدرال و قسمت هایی از برنامه های مهاجرت ایالتی( PNP )دعوتنامه دریافت کرده تا درخواست اقامت دائم را به مقامات ارائه دهند .

معیارهای دریافت دعوتنامه باتوجه به برنامه های مهاجرتی متفاوت می باشد . برای برنامه هایFSW & FST، متقاضی باید یک پیشنهاد کاری تایید شده توسط مقامات ذیصلاح کانادایی داشته باشند ، در حالی که برای اقامت دائم برنامه PNP متقاضی باید پیشنهاد ایالتی دریافت کند و برای تجربه کانادایی لازم است ، متقاضی از معیارهای انتخابی دولت کانادا برخوردار باشد.

شرایط متقاضی بر اساس سیستم امتیاز شماری بررسی خواهد شد . حداکثر 1200 امتیاز برای اکسپرس اینتری اختصاص داده می شود.

حداکثر 500 امتیاز برای فاکتورهای فردی همچون سن ، تحصیلات ، تجربه کاری و زبان اعطا خواهد شد . اگر متقاضی دارای همسر یا نامزد رسمی باشد 40 امتیاز دیگر کسب خواهد کرد .

مهارت های قابل انتقال 100 امتیاز خواهد داشت . مهارتهای قابل انتقال مهارتهایی هستند که در مشاغل مختلف و صنعت های فنی و غیر فنی کاربرد داشته باشند .

اگر متقاضی پیشنهاد کاری یا مجوز کاری از ایالتهای کانادا داشته باشد 600 امتیاز به او داده خواهد شد . در هر صورت کسی که در پول ( POOL ) اکسپرس اینتری پذیرفته می شود دعوتنامه Invitation برای اقامت دائم را دریافت خواهد نمود .

فقط متقاضیانی که در بالای گروه قرارداشته باشند دعوتنامهInvitationرا دریافت می کنند . افراد هر ماه از پول ( POOL ) انتخاب می شوند و برای انها دعوتنامه Invitation ارسال می شود .

متقاضی 60 روز فرصت دارد تا تقاضای آنلاین اقامت دائم را تکمیل و ارسال نماید .

بطور خلاصه ، افرادی که تقاضای آنلاین را دریافت می کند باید مراحل زیر را انجام دهند :

مرحله اول : متقاضی شرایط و مهارتهای خود را در رزومه آنلاین سیستم اکسپرس اینتری وارد می کند . پروفایل های تمام متقاتضیان بر اساس فاکتورهایی که نشان دهنده ارزیابی نیروهای کاری کاناداست دسته بندی می شوند .

مرحله دوم : متقاضیانی که پیشنهاد شغلی کانادا را از طرف کارفرما ندارند ، باید خودشان را در سایت بانک کاریابی یا در سایت های مشابه ثبت نام کنند ./

مرحله سوم : ارزیابی پروفایل های موجود در بانک شغلی انجام می شود و متقاضیانی که با معیارهای برنامه اقتصادی فدرال منطبق هستند را انتخاب کرده تا در سطح بالاتر پول (POOL) قرار دهند.

مرحله چهارم : در صورت انتخاب متقاضی ، دعوتنامه ارسال می شود و او 60 روز فرصت دارد جهت اقامت دائم آن را پر و ارسال نماید.

6ماه بعد از دریافت دعوتنامه ، متقاضی ویزای اقامت دائم را دریافت می نماید .

برنامه نیروی متخصص فدرال

کانادا جزء کشورهای توسعه یافته جهان است .کشور کانادا دارای اقتصادی پایدار ، دولتی صلح طلب ، استانداردهای زندگی کلاسیک و محیط کاری عالی است .

برنامه نیروی متخصص فدرال برای دریافت اقامت دائم مهاجرانی ایجاد شده است که بر اساس توانایی هایشان به کانادا مهاجرت می کنند .

طبق برنامه نیروی متخصص فدرال مهاجرانی اقامت دائم دریافت خواهند کرد که براساس توانایی هایشان بتوانند زندگی خود را در کانادا اداره کنند .

اگر شما قصد دارید توسط برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا درخواست اقامت دهید می توانید با ما تماس بگیرید . درWWICS تیمی از مشاوران با تجربه در زمینه روش های گوناگون اقامت و روند دریافت ویزا حضور دارند ، مشاوران ما شما را در تمام مراحل مهاجرت همراهی می کنند و اطلاعات لازم را در مورد برنامه های کاری در اختیار شما قرار می دهند و به شما برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال کمک خواهند کرد .

متقاضیان برنامه نیروی متخصص فدرالی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشند :

حداقل یک سال سابقه کاری تمام وقت (یا معادل آن ) درهر شغل تخصصی ، در 10 سال گذشتهیا پیشنهاد شغلی (پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی)

گذراندن حداقل 2 سال تحصیلی در دوره دکتری در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا

دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

با توجه به شرایط بالا ، متقاضی جهت دریافت اقامت دائم ، باید حداقل 67 امتیاز از جدول امتیاز بندی کسب کند . جدول امتیاز بندی در یکم جولای 2015 ، توسط سازمان مهاجرت و شهروندی (CIC) کانادا ایجاد شده است .

متقاضیان نیروی متخصص فدرال ، مراحل دریافت ویزای مهاجرت و اقامت دائم کانادا را از طریق سیستم انتخابی اکسپرس اینتری ، به سرعت طی می کنند .

روند مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال :

اگر شرایط مربوط به برنامه نیروی متخصص فدرال را داشته باشید ، باید در سیستم Expression of Interest برای مهاجرت به کانادا ثبت نام کنید .

باید ابتدا پروفایل را به صورت آنلاین پر کنید و اطلاعات شخصی خود همچون سن ، سابقه کار ، مهارت ، سطح زبان ، مدارک تحصیلی و اطلاعات فردی دیگری را در این پروفایل وارد نمائید و وقتی شرایط شما توسط سازمان مهاجرت و شهروندی مورد تائید قرار گرفت شما در پول (POOL) متقاضیان قرار خواهید گرفت که بر اساس سیستم جامع امتیاز شماری رتبه شما تعیین خواهد شد .

افزایش رتبه بر اساس سیستم جامع امتیاز شماری :

متقاضیانی که بالاترین رتبه را دارند توسط دولت کانادا از پول (POOL) انتخاب شده و برایشان دعوتنامه Invitation جهت دریافت اقامت دائم صادر می گردد . بنابراین متقاضی باید امتیازات خود را افزایش داده تا در رتبه بالاتری قرارگیرد و شانس خود را برای دریافت دعوتنامه Invitation بیشتر کند .

دعوتنامه

دعوتنامه Invitationبوسیله سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا از طریق سیستم انتخابی اکسپرس اینتری برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر می گردد .

از زمان دریافت دعوتنامه ، متقاضی 60 روز فرصت دارد دعوتنامه را بطوردقیق و کامل پر کرده ، مدارک لازم را ضمیمه و ارسال نمایند . پر کردن و ارسال این دعوتنامهبه معنی پذیرش آن از طرف متقاضی می باشد .

وقتی دعوتنامه را در سایت CIC بارگذاری کنید ، از طرف CIC تاییدیه دریافت برای متقاضی ارسال خواهد شد که در آن ذکر شده است تقاضا و شرایط شما برای این برنامه در آینده بررسی و ارزیابی خواهد شد .

معاینه و آزمایشات پزشکی و بررسی امنیتی :

معاینه و آزمایشات پزشکی برای تمامی متقاضیان اجباری است . این معاینات شامل معاینه بدنی ، آزمایش خون ، آزمایش ادرار و سونوگرافی است .

این معاینات به منظور اطمینان از سلامت مهاجران برای ورود به کشور کانادا می باشد .

بررسی تقاضا :

تقاضای شما توسط افسران صادر کننده ویزا بررسی خواهد شد . افسران تمام اطلاعات ارائه شده در تقاضانامه را مورد ارزیابی قرار داده و تمامی مدارک ضمیمه شده را باتوجه به معیارهای تعیین شده توسط دولت کانادا بررسی خواهند کرد .

هزینه پاسپورت و اقامت دائم :

بعد از بررسی پرونده ، افسر صادر کننده ویزای مهاجرت کانادا هزینه اقامت دائم و پاسپورت متقاضی را اعلام خواهد کرد تا پس از پرداخت ، متقاضی ویزای مهاجرت کانادا را از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال دریافت نماید .

برنامه سرمایه گذاری کبک

اگر شما قصد دارید به کبک بروید و در توسعه اقتصادی آنجا با سرمایه گذاری ، مشارکت داشته باشید. برنامه سرمایه گذاری کبک بهترین گزینه برای شما می باشد . سرمایه گذار باید شرایط لازم را داشته باشد ، حداقل سرمایه خالص او باید 1.600.000 دلار کانادا باشد ، تجربه مدیریتی داشته باشد و تمایل داشته باشید 800.000 دلاری کانادا را به مدت 5 سال در یک سرمایه گذاری مطمئن قرار دهد .

سرمایه 800.000 دلار کانادا بعد 5 سال ، بدون بهره به متقاضی برگردانده می شود . روش دیگری وجود دارد که در آن متقاضی با توافق یک واسطه مالی در کانادا می تواند 220.000 دلار کانادا سرمایه گذاری کند . این سرمایه توسط بانک مسدود شده و قابل برگشت نمی باشد .

توجه : در حال حاضر این برنامه باز است .

برنامه کار آفرینی کبک

اگر قصد دارید مقیم ایالت کبک شوید و یک بیزینس را ایجاد کرده یا بدست آورید ، WWICS به شما کمک خواهد کرد اقامت دائم خود را تحت برنامه کارآفرینی کبک بدست آورید .

این برنامه بدنبال جذب اشخاصی است که تجربه بیزینسی دارند و بطور مستقیم مدیریت بیزینس را خودشان در کانادا بعهده داشته گیرند ، و در اقتصاد کانادایی ها و ایجاد شغل برای آنها مشارکت داشته باشید . سرمایه خالص آنها باید 300.000 دلار کانادا باشد که از راه قانونی بدست آمده باشد (سرمایه همسر هم شامل می شود ) . با این حال ، توصیه می شود شما 500.000 دلار کانادا داشته باشید .

برنامه نیروی متخصص کبک

سیستم انتخاب مهاجرت کبک ، برای نیروهای متخصصی طراحی گردیده کهبراساس نیازهای اقتصادی، شرایط مهاجرت برای آنها فراهم شده است .

متقاضیان نیروی متخصص کبک ، بر اساس فاکتورهای انتخابی برنامه نیروی متخصص فدرال ارزیابی نمی شوند . سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) ، معیارهای انتخاب متقاضیان مهاجرت کبک را اعلام می کند .

متقاضیانی که تحت سیستم انتخاب مهاجرت کبک ، گواهی انتخاب کبک برای آنها صادر شده است می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند .

برای واجد شرایط بودن دریافت گواهی انتخاب کبک ، متقاضیان نیروی متخصص باید امتیاز کافی را تحت سیستم انتخاب مهاجرت کبک که در جدول زیر به آن اشاره شده ،بدست آورند . متقاضیان مجرد باید حداقل 49 امتیاز بر اساس جدول زیر بدست آورند . متقاضیانی که همسر یا نامزد رسمی دارند باید حداقل 57 امتیاز کسب کنند .

متقاضیان با تجربه تحصیل یا کار در کبک

شما می توانید اقامت دائم در کبک را در گروه تحصیلی یا شغلی این ایالت بدست آورید و در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید :

شما باید گواهی انتخاب کبکرا برای درخواست مهاجرت به کبک تحت برنامه QECدریافت نمائید بعد از دریافت گواهی ، طبق قوانین مهاجرت باید معاینات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه نمائید .

دانشجویان خارجی می توانند تحت برنامه QECدرخواست اقامت خود رادر صورتی ارائه دهند که :

دیپلم یا مدارکی از موسسه آموزشی ( مورد تائید وزارت آموزش و پرورش)داشته باشند

در ایالت کبک حداقل 1800 ساعت ( دوسال ) تحصیل کرده باشند .

سطح متوسطی از زبان فرانسه را ، که با موفقیت در یک موسسه آموزشی در کبک به پایان رسانده اند را نشان دهند ( اگر تحصیلات آنها در فرانسه به اتمام نرسیده باشد ) .

کارکنان موقت خارجی در کبک می توانند تحت برنامه QEC درخواست اقامت خود را در صورتی ارائه دهند که :

24 ماه قبل از ارائه درخواست ، دارای 12 ماه سابقه کاری در شغل های مهارتی ، حرفه ای یا مدیریتی باشند .

در زمان ارائه درخواست در کبک به طور قانونی مشغول به کار باشند .

سطح متوسطی از زبان فرانسه را، با موفقیت در یک موسسه آموزشی در کبک به پایان رسانده و یا نتایج آزمون زبان فرانسه را ارائه دهند. متقاضیان می توانند به طور متناوب نشان دهند که سطح زبان آنها در حال پیشرفت است .

نظر خود را در باره این مطلب بنویسید

ایمیل شما به سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد.


Back to top

فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

کانال تلگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن